Vyhledej
Pečovatelská služba Města Dvůr Králové > Co se děje

Tradiční festival R. A. Dvorského ve Dvoře Králové přinese hudbu, zpěv i tanec

Redakce / 11.03.2024, Aktualizováno , Dvůr Králové nad Labem
V březnu začíná ve Dvoře Králové 29. ročník festivalu swingové, jazzové a bluesové hudby.


„Srdečně zveme všechny milovníky jazzu, swingu a blues, v prodeji jsou vstupenky na jednotlivé akce, takže neváhejte,“ zve na tradiční akci Jana Kubcová, ředitelka Městského kulturní zařízení Hankův dům, kde se většina akcí festivalu koná. Dva koncerty se odehrají v místní Krčmě Starého Pivovaru, která má nezaměnitelnou atmosféru. 

První plánovaná akce je z technických důvodů zrušena (13. března), ale již 25. března uvítá diváky v Hankově domě koncert Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers.

Na hudebně-taneční grotesku Pingls aneb Hot Café Revue v podání pohybového divadla Lindo, hop! a Originálního Pražského Synkopického Orchestru, si musí diváci počkat až do úterý 9. dubna. Na toto představení navíc hned naváže stylová tančírna, během níž si budou moci zatančit i diváci. Během festivalu se mohou návštěvníci-tanečníci těšit i na tradiční Královédvorskou swingovou tančírnu v sobotu 20. dubna 2024.

V Krčmě Starého Pivovaru se 19. dubna představí kapela Duende, která si přiveze i tanečnici flamenca, a 30. května tu festival zakončí britští The Cinelli Brothers. „Jedná se o vítěze soutěže UK Blues Challenge 2022, kteří ve Dvoře Králové nad Labem hráli již před dvěma lety, a protože měli u publika velký úspěch, pozvali jsme je znovu,“ přibližuje hudebníky Jana Kubcová. 

Do festivalu se zapojuje i hudební těleso místní ZUŠ, která nese jméno R. A. Dvorského: na společný koncert saxofonistů Covert Ensemle s kapelou Crazy Band královédvorské ZUŠ R. A. Dvorského se můžete těšit 23. května. 

Vstupenky je možné zakoupit v kavárně Hankova domu, rezervovat nebo zakoupit je on-line můžete i přes web Hankova domu.


Festival Dny R. A. Dvorského je poctou známému rodákovi R. A. Dvorskému. Do povědomí zapsal jako skvělý zpěvák, skladatel, herec, a především kapelník souboru Melody Boys.  

Kateřina Sekyrková

Zdroj: město Dvůr Králové n. L. 


 
Vaše komentáře

Přečteno 504x
 
Kontakt


Pečovatelská služba města Dvůr Králové

Elišky Krásnohorské 2962
544 01  Dvůr Králové nad Labem
Tel.: 604 212 697, 499 329 251
E-mail: hauke@psdvurkralove.cz

Odloučená pracoviště:
Sadová 2755, DKnL
Dům Žofie, Bezručova 1006, DKnL
Kalendář akcí