Vyhledej
Pečovatelská služba Města Dvůr Králové > Krimi

Převážel v autě 350g pervitinu, následně policisté odhalili i varnu, ve které se droga připravovala

anonymně / 14.02.2018, Nový Bydžov - Okres Hradec Králové
V pondělí kriminalisté zabývající se toxi kriminalitou obvinili tři muže z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Všem třem hrozí trest odnětí svobody od 1 do 5 let. Jednomu je 20 let a dalším dvěma je 29 let.
 

Policisté se na ně zaměřili již v loňském roce, odkdy na ně měli podezření, že distribuují marihuanu a pervitin. Šetřením zjistili, že v jedné obci na Novobydžovsku jeden z nich ve svém bydlišti sám v garáži pervitin vyrábí. Při domovní prohlídce v garáži našli léčiva, kyseliny, fosfor, injekční stříkačky, trychtýře, filtry a další věci k výrobě pervitinu. Vyrobenou drogu pak všichni prodávali. Policisté jim prokázali, že zásobovali 19 osob ve věku 20 - 32 let, kterým v minimálně 320 případech prodali pervitin nebo marihuanu.
Policisté podali podnět na uvalení vazby na "vařiče" a 20letého muže, protože ten dodával navíc prekurzor k výrobě drog a byl chycen při převozu téměř 350 g pervitinu (případ popsán níže). Ve včerejších odpoledních hodinách soudce návrh schválil a oba muže poslal do vazby. Třetí muž bude stíhán na svobodě.
Do protokolu "vařič" uvedl, že od 15 let užívá marihuanu, o 4 roky později přidal pervitin. K trestné činnosti se z části přiznává. V minulosti byl několikrát trestán za majetkovou trestnou činnost i za přechovávání omamných a psychotropních látek. Druhý stejně starý muž uvedl, že s marihuanou začal v 16 a v 18 letech také přidal pervitin. Nikdy v minulosti nebyl trestán. 


Na začátku ledna nejmladšího s nich, který cestoval s dalšími dvěma muži ve věku 44 a 48 let, zastavili ve vozidle Škoda Octavia na dálnici D11 hradečtí celníci. Na standardně položený dotaz, zda převáží nějaké zboží, lihoviny, cigarety, tabák, léčiva či omamné a psychotropní látky, všichni shodně odpověděli negativně. Celníci však po prověření jejich totožnosti zjistili, že jeden z nich má pestrou trestní minulost. Proto provedli bezpečnostní prohlídku, při které pod sedačkou řidiče našli dvě skleněné nádoby obsahující bílou krystalickou látku. Nikdo z nich se k vlastnictví nepřiznal a ani netušili, jakým způsobem se sklenice do vozidla dostaly. Celníci předali případ kriminalistům.

Nejmladší z nich se posléze policistům přiznal, že nádoby jsou jeho a je v nich pervitin. Potvrdil, že oba spolujedoucí o pervitinu nic nevěděli. Policisté ho zadrželi a zajistili. Po provedení potřebných úkonů ho obvinili z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Z expertíz se zjistilo, že v nádobách převážel téměř 350 g pervitinu v hodnotě cca 350 tisíc korun. Pokud by ho však prodával po jednotlivých dávkách, utržil by za něj až trojnásobek. Za tak vysoké množství převážených drog mu hrozí trest odnětí svobody od 2 do 10 let. Minulý týden policisté tento případ ukončili a podali návrh na podání obžaloby.
Mladý muž, který studoval střední školu připravující na práci u bezpečnostních složek, nebyl v loňském roce připuštěn k maturitě. V září nastoupil s tím, že si ročník zopakuje, ale po třech měsících to vzdal a nyní má základní vzdělání. K přeprodávání pervitinu se přiznal a do protokolu uvedl, že si peníze na nákup drogy vypůjčil od různých lidí, kterým měl za peníze dodat odpovídající množství pervitinu s tím, že pro jeho potřebu mělo zbýt 50 g. Dále se přiznal, že s marihuanou začal v 18 letech, s pervitinem v 19 a vyzkoušel i jiné drogy. V minulosti nebyl nikdy trestán.

Zdroj: policie.cz

 

Související články
Řidič pod vlivem tvrdých drog ujížděl policistům. Za dva dny ho chytili pod vlivem znovu!
Královédvorští policisté o víkendu řešili krádež, řidiče pod vlivem drog a montážní pěnu ve výfuku auta
Muž, který distribuoval a přechovával pervitin, byl poslán do vazby

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1107x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět