Vyhledej
Pečovatelská služba Města Dvůr Králové > Služby občanům > Sociální služby

Lednové aktivity v domech s pečovatelskou službou

Redakce, / 14.02.2024, Dvůr Králové nad Labem, pecovatelskasluzba.kralovedvorsko.cz
V lednu jsme zahájili novou pravidelnou aktivitu pro naše klienty a také se jeli podívat na jedno výjimečné představení do Hradce.

FOTOGALERIE - Lednové aktivity v domech s pečovatelskou službou


Od ledna 2024 jsme rozšířili nabídku aktivit pro obyvatele DPS o pravidelnou canisterapii od společnosti Animal Therapy z Hořic. Senioři mají možnost vyzkoušet výcvik a poslušnost psů a otestovat svoji hrubou i jemnou motoriku. Rádi bychom canisterapii využívali i při individuálních aktivitách s obyvateli upoutanými na lůžko nebo se syndromem demence. Aktivity se speciálně vycvičenými psy mají prokazatelný pozitivní účinek na celkový fyzický a psychický stav člověka. 
 
Nezapomenutelným zážitkem pro 14 obyvatelek DPS bylo 24. ledna představení baletu Labutí jezero v Hradci Králové v podání International Festival Balletu. Nádherná výprava, dramatická hudba a hlavně obdivuhodné taneční výkony si vysloužily aplaus ve stoje. Hluboký zážitek ve všech rezonoval ještě dlouho po skončení.

Zhlédnutí baletu našim obyvatelkám umožnil štědrý dárce Česká podnikatelská pojišťovna, která pravidelně finančně podporuje volnočasové aktivity.

Mgr. Marcela Hauke

Další články Pečovatelská služba Města Dvůr Králové

 
Vaše komentáře

Přečteno 177x
 
Kontakt


Pečovatelská služba města Dvůr Králové

Elišky Krásnohorské 2962
544 01  Dvůr Králové nad Labem
Tel.: 604 212 697, 499 329 251
E-mail: hauke@psdvurkralove.cz

Odloučená pracoviště:
Sadová 2755, DKnL
Dům Žofie, Bezručova 1006, DKnL
Kalendář akcí