Vyhledej
Šikovné nákupy
Pečovatelská služba Města Dvůr Králové > Služby občanům > Sociální služby

Dětská ozdravovna Království vyhrála IKEA vybavení v hodnotě 150.000 Kč. Veřejnost se zapojila do hlasování, sponzoři do dopravy a montáže nového "domova"

Redakce / 5.04.2016, Nemojov
Ozdravovna se nachází u silnice spojující Dvůr Králové a Nemojov. Ze silnice ji zahlédnete jen v zimě, je umístěná doslova uprostřed lesů. Možná jste ale letos zaznamenali její boj o vybavení IKEA v rámci projektu „Pro nejdůležitější lidi na světě“. Po nápívaném boji nakonec ozdravovna vyhrála a kromě výběru vybavení nyní organizuje dovoz vybavení a jeho montáž. Na mé zvědavé dotazy ohledně průběhu soutěže i současného stavu projektu odpovídala Vladimíra Zilvarová, sociální pracovnice ozdravovny.
 

Jak vás napadlo se do soutěže přihlásit?

V roce 2014 v předvánočním období jsme při nákupu v Ikee slyšeli v jejich rozhlase v obchodním domě upoutávku na tuto soutěž. Tenkrát jsme si pomysleli, že je prima, když Ikea pomáhá dětem.

V loňském roce 2015 jsme se rozhodli zkusit štěstí a přihlásit se do soutěže vyhlášené opět na podzim. S vedoucí paní vychovatelkou a požehnáním naší paní ředitelky jsme vyplnily soutěžní formuláře, ve kterých jsme představily naše zařízení a napsali si o přání k výhře. Získat jsme mohli vybavení do zařízení ze sortimentu IKEA v hodnotě 150 tisíc. Prostě nádhera!!!!


Ozdravovna Les Království je součástí příspěvkové organizace, kterou zřizuje Královéhradecký kraj a provozuje Sdružení ozdravoven a léčeben okresu Trutnov.

Provozy jsou dva:

 • jeden je klasická Dětská ozdravovna Království pro děti trpící astmatem, alergiemi, nadváhou, nechutenstvím, pobyty jsou zde ozdravné, zcela hrazené zdravotní pojišťovnou.
 • druhý provoz, pro který účastnili soutěže IKEA, je v systému sociálně právní ochrany dětí a jde o děti nějakým způsobem ohrožené, které potřebují ochranu státu.

Zaměstnanci v tomto zařízení poskytují dočasný domov dětem, které nemohou být ze zvlášť závažných důvodů doma.

Jsou pro ně rodina, se vším krásným i těžkým, co výchova dítěte obnáší, se všemi úspěchy i neúspěchy, s náladami, odmlouváním, pohlazením a úsměvy.


Jaké byly podmínky soutěže? Bylo těžké je splnit?

  První velikou radost jsme měli, když jsme postoupili v lednu 2016 do užšího kola. Poté jsme zjistili, jak se vlastně hlasuje. Bylo to malinko obtížné, jelikož mohl hlasovat pouze vlastník Ikea kartičky zaregistrované do 31.12. 2015, které v našem zařízení vlastnili pouze 4 kolegové. Ale protože my jsme bojovníci,  maličkost, že jsme tak daleko od Ikei Černý Most nás nemohla odradit. Tato výzva byla pro nás tak motivující, že jsme zanedlouho shánění hlasů úplně podlehli. Nejdříve jsme oslovili naše rodiny,  kamarády a blízké, spolupracující organizace, naše sponzory a inzerovali jsme v různých médiích. V Královéhradeckém kraji jsme byli jediní. 

  Za oblast Černý Most bylo 5 soutěžících. Po pár dnech a týdnech jsme byli na stejném počtu hlasů jako organizace Skřekováček. V podstatě celou soutěž jsme si byli soupeři hodně vyrovnaní. Ke konci hlasovací doby jsme naši snahu ještě více zintenzivnili a oslovovali jsme i neznámé osoby telefonicky nebo mailem. Naše prosby létaly snad i vesmírem a žily si již vlastní životy.

  Poslední den hlasování byly hlasy opět na podobné úrovni, do posledních 30 minut hlasování jsme ještě telefonovali a mailovali. Dokonce se nám podařilo zaktivizovat celou firmu, kde zaměstnanci intenzivně sami sháněli hlasy a s jásotem sledovali přibývání hlasů.

  Třicet minut do konce hlasování zavelela naše paní ředitelka ukončení a uvařili jsme si všichni kávu, sedli si a v tichu jsme čekali. A pak se to stalo: VYHRÁLI JSME!!! Prostě tato soutěž spojila známé i neznámé, spoluobčany, firmy, prostě spoustu lidí, kteří si našli chvilinku a poslali hlas. Celkově to bylo úžasné. 

  Kolik hlasů jste dostali a co byste chtěli hlasujícím vzkázat?

   Hlasů jsme nakonec získali 593 hlasů o 10 hlasů jsme zvítězili. Vzkázat? Jste všichni úžasní. Děkujeme za podporu, bez vás bychom nezvítězili!!! A také děkujeme všem našim zaměstnancům za vysoké pracovní nasazení a za to, že obětují své práci svůj i soukromý čas a elán.  A společnosti IKEA bych vzkázala sama za sebe – jsem novou členkou Ikea rodiny!

   Co pro vás výhra znamená a co jste měli (nebo stále máte) v plánu pořídit?

    Dětem plánujeme dovybavit pokoje, hernu a jídelnu, zakoupit stoly, židle, skříňky a drobnosti na zkrášlení. Výhra je pro nás velkou podporou v naší činnosti. Budeme mít krásné „doma“ pro děti.

    Máte k ruce rady nějakého architekta, který vám s výběrem a umístěním nábyktu IKEA pomůže tak, aby bylo co nejefektivnější, nebo již nyní máte jasnou představu jaké modely kam umístíte? 

    Architekta nemáme, máme zcela jasnou představu co a jak vybavíme. Největší položkou budou jídelní židle a stoly a „gauč setkání", který bude umístěn v herně a na němž se děti dívají na TV, pořádají se přednášky a terapeutická setkání a podobně. 

    Kdy si pro nábytek pojedete - nebo vám jej v rámci výhry přivezou zdarma včetně montáže? 

    S odvozem výhry jsme oslovili pana Teodoridise - spřátelenou firmu RODOS Dvůr Králové nad Labem, zabývající se mezinárodní dopravou. Pan Teodoridis pomoc přislíbil. S montáží si poradíme sami, pokusíme se oslovit nějaké přátelé z firmy, se kterou máme dlouholetou spolupráci. Je to firma Eurolift Dvůr Králové, která nám přislíbila výpomoc šikovnými muži k sestavení nábytku.

    Jsme vděční firmám, které jsou nám nakloněny a pomáhají nám. Bez nich by spousty věcí bylo problematičtější. 

    Budete mít den otevřených dveří, kde by se široká veřejnost mohla seznámit s vaší rganizací a podívat se na věci pořízené z IKEA soutěže?

    Den otevřených dveří máme každoročně v květnu, ale letos rekonstruujeme část budovy, takže budeme areál otvírat návštěvníkům až příští rok 2017, ale kdybychom přece jen otvírali letos, určitě spoluobčanům sdělíme nejen na stránkách Královédvorsko.cz.

    Pokud se letos nemůžeme podívat na nábytek Ikea, který jste v soutěži "vyhráli", pošlete nám fotky?

    Fotky budou určitě umístěny na našich www stránkách a určitě vám nějaké zašleme.

    Děkuji za rozhovor.

    Ing. Kateřina Sekyrková, Královédvorsko.cz     

    Související články
    V pátek startuje 5. ročník Maratonu s roztroušenou sklerózou. Letos poprvé i v Žirči.
    Hledá se ředitel/ka Barevných domků Hajnice
    V neděli 9. října 2016 slaví své 25. narozeniny královédvorská Diakonie. Zajišťuje služby pro seniory ve Dvoře Králové a 20 okolních obcích.
    Nová přístavba v ozdravovně Les Království již slouží dětem.
    Den otevřené brány v Dětské ozdravovně Království
    Do dětské ozdravovny Království se vrátily děti

     
    Vaše komentáře
     
     
    Přečteno 1831x
     
     
    Hodnocení článku:
     
    Zpět
    Kontakt


    Pečovatelská služba města Dvůr Králové

    Elišky Krásnohorské 2962
    544 01  Dvůr Králové nad Labem
    Tel.: 604 212 697, 499 329 251
    E-mail: 

    Odloučená pracoviště:
    Sadová 2755, DKnL
    Dům Žofie, Bezručova 1006, DKnL
    Kalendář akcí