Vyhledej
Šikovné nákupy
Pečovatelská služba Města Dvůr Králové > Služby občanům > Sociální služby

Stárnutí obyvatelstva a mezilidská solidarita

Redakce / 26.04.2019, Dvůr Králové nad Labem, pecovatelskasluzba.kralovedvorsko.cz
Již po šesté se žáci osmých tříd ZŠ Podharť Dvůr Králové nad Labem setkali s vedením Pečovatelské služby Města Dvůr Králové nad Labem v rámci etické výchovy.
 

Více než 30 žáků ZŠ Podharť se spolu se svými pedagogy zúčastnili 16. dubna 2019 čtyřhodinového programu v rámci etické výchovy s názvem "Stárnutí obyvatelstva a mezilidská solidarita". Program pro ně připravila Pečovatelská služba Města Dvůr Králové nad Labem. 

První částí programu žáky provedla ředitelka Marcela Hauke, která poukázala na významnou celospolečenskou situaci spočívající v rychlém stárnutí obyvatelstva, což s sebou přináší nutnost připravit se na tento negativní trend. Město Dvůr Králové nad Labem patří mezi nejstarší města se svými 25 % obyvatel staršími 65 let. Žáci se rovněž seznámili se sociálními službami v našem městě, které pomáhají nejenom seniorům, ale i dalším lidem, kteří ke svému plnohodnotnému životu potřebují pomoc druhé osoby. 

Město má naštěstí bohatou síť různých sociálních služeb, které dovedou pokrýt potřeby osob z jednotlivých cílových skupin. Diskutovalo se rovněž o předsudcích spojených se stářím. Po přestávce měli žáci možnost vyzkoušet si kompenzační pomůcky - schodolez a zvedací židli, které jim předvedla metodička kvality Michaela Tichá. Následovalo představení problematiky bezdomovectví v našem městě, shlédnutí studentského filmu Martina Kazmirowského "Není pomoc jako pomoc", který natáčel se svými spolužáky pro Noc venku Dvůr Králové nad Labem 2018. Na závěr si žáci prohlédli azylový Dům Žofie a noclehárnu. 

Touto poslední částí provedl žáky vedoucí Domu Žofie Stanislav Lupač.

Další články Pečovatelská služba Města Dvůr Králové

 

Související články
Financování sociálních služeb - vysvětlení problematiky

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1192x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
Kontakt


Pečovatelská služba města Dvůr Králové

Elišky Krásnohorské 2962
544 01  Dvůr Králové nad Labem
Tel.: 604 212 697, 499 329 251
E-mail: 

Odloučená pracoviště:
Sadová 2755, DKnL
Dům Žofie, Bezručova 1006, DKnL
Kalendář akcí