Vyhledej
Novinky emailem
Pečovatelská služba Města Dvůr Králové > Služby občanům > Sociální služby

Stárnutí obyvatelstva a mezilidská solidarita

Redakce / 26.04.2019, Dvůr Králové nad Labem, pecovatelskasluzba.kralovedvorsko.cz
Již po šesté se žáci osmých tříd ZŠ Podharť Dvůr Králové nad Labem setkali s vedením Pečovatelské služby Města Dvůr Králové nad Labem v rámci etické výchovy.

Více než 30 žáků ZŠ Podharť se spolu se svými pedagogy zúčastnili 16. dubna 2019 čtyřhodinového programu v rámci etické výchovy s názvem "Stárnutí obyvatelstva a mezilidská solidarita". Program pro ně připravila Pečovatelská služba Města Dvůr Králové nad Labem. 

První částí programu žáky provedla ředitelka Marcela Hauke, která poukázala na významnou celospolečenskou situaci spočívající v rychlém stárnutí obyvatelstva, což s sebou přináší nutnost připravit se na tento negativní trend. Město Dvůr Králové nad Labem patří mezi nejstarší města se svými 25 % obyvatel staršími 65 let. Žáci se rovněž seznámili se sociálními službami v našem městě, které pomáhají nejenom seniorům, ale i dalším lidem, kteří ke svému plnohodnotnému životu potřebují pomoc druhé osoby. 

Město má naštěstí bohatou síť různých sociálních služeb, které dovedou pokrýt potřeby osob z jednotlivých cílových skupin. Diskutovalo se rovněž o předsudcích spojených se stářím. Po přestávce měli žáci možnost vyzkoušet si kompenzační pomůcky - schodolez a zvedací židli, které jim předvedla metodička kvality Michaela Tichá. Následovalo představení problematiky bezdomovectví v našem městě, shlédnutí studentského filmu Martina Kazmirowského "Není pomoc jako pomoc", který natáčel se svými spolužáky pro Noc venku Dvůr Králové nad Labem 2018. Na závěr si žáci prohlédli azylový Dům Žofie a noclehárnu. 

Touto poslední částí provedl žáky vedoucí Domu Žofie Stanislav Lupač.

Další články Pečovatelská služba Města Dvůr Králové

Související články
Financování sociálních služeb - vysvětlení problematiky
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 2336x
 
Hodnocení článku:
Kontakt


Pečovatelská služba města Dvůr Králové

Elišky Krásnohorské 2962
544 01  Dvůr Králové nad Labem
Tel.: 604 212 697, 499 329 251
E-mail: hauke@psdvurkralove.cz

Odloučená pracoviště:
Sadová 2755, DKnL
Dům Žofie, Bezručova 1006, DKnL
05.12.2022 - Ministerstvo dopravy spouští Portál dopravy, který na jednom místě umožní občanům elektronicky komunikovat s úřady v oblasti dopravy, podávat žádosti o výměnu řidičského průkazu, získat výpis z bodového konta, nahlížet na údaje o vozidlech, řešit elektronické služby v oblasti plavidel, letectví apod.
24.05.2022 - Koupaliště ve Dvoře Králové se otevře široké veřejnosti 2. června, v Jaroměři 4. června a v Trutnově pravděpodobně 10. června 2022. Vstupné zdražila Jaroměř a Dvůr Králové, Trutnov nechal vstupné na loňské úrovni.
12.04.2022 - Letos mohou mít otevřeno o Velikonočním pondělí i velké obchody (nad 200m²) - až do 31. května platí nouzový stav. Totéž bude platit i pro státní svátek 8. května 2022. Zda budou mít tyto obchody otevřeno, však již záleží jen na samotných majitelích.

Kalendář akcí