Vyhledej
Novinky emailem
Pečovatelská služba Města Dvůr Králové > Služby občanům > Sociální služby

Ve Dvoře Králové bude k dispozici byt pro seniory v nouzi

Byt nabízí krátkodobý nájem s odpovídajícím vybavením a službami

Redakce / 23.05.2019, Dvůr Králové nad Labem, pecovatelskasluzba.kralovedvorsko.cz
V domě s pečovatelskou službou v DPS Sadová, Dvůr Králové nad Labem vzniknul první pilotní byt pro seniory a dospělé osoby se zdravotním postižením, kteří se po propuštění z nemocnice nemohou vrátit domů pro svůj vážný zdravotní stav a čekají na umístění do pobytového zařízení.

FOTOGALERIE - Krátokodobý pronájem pro seniory v nouzi

Situace seniorů, kteří už nezvládají svůj pobyt doma ani s pomocí rodiny a pečovatelské služby a potřebují nepřetržitou pomoc druhé osoby, je kritická.
Na umístění do pobytového zařízení se dnes čeká v průměru několik měsíců až jeden rok. V LDN či na oddělení následné péče může být takový člověk 3 měsíce. Ukazuje se však, že se tito lidé často nemají kam vrátit, protože jejich domácnost jednak není přizpůsobená změněným podmínkám, jednak potřebují nepřetržitou péči, která se již v domácích podmínkách nedá zvládnout. Situace bývá často bezvýchodná. 
Na pravidelných měsíčních pracovních setkáních, která organizuje odbor školství, kultury a sociálních věcí Městského úřadu ve Dvoře Králové nad Labem a kde se scházejí ředitelé a sociální pracovníci sociálních služeb v našem městě, pracovníci zmiňovaného odboru a primářka oddělení následné péče se sociální pracovnicí, se řeší právě tyto situace.

Další články Pečovatelská služba Města Dvůr Králové

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 2523x
 
Hodnocení článku:
Kontakt


Pečovatelská služba města Dvůr Králové

Elišky Krásnohorské 2962
544 01  Dvůr Králové nad Labem
Tel.: 604 212 697, 499 329 251
E-mail: hauke@psdvurkralove.cz

Odloučená pracoviště:
Sadová 2755, DKnL
Dům Žofie, Bezručova 1006, DKnL
05.12.2022 - Ministerstvo dopravy spouští Portál dopravy, který na jednom místě umožní občanům elektronicky komunikovat s úřady v oblasti dopravy, podávat žádosti o výměnu řidičského průkazu, získat výpis z bodového konta, nahlížet na údaje o vozidlech, řešit elektronické služby v oblasti plavidel, letectví apod.
24.05.2022 - Koupaliště ve Dvoře Králové se otevře široké veřejnosti 2. června, v Jaroměři 4. června a v Trutnově pravděpodobně 10. června 2022. Vstupné zdražila Jaroměř a Dvůr Králové, Trutnov nechal vstupné na loňské úrovni.
12.04.2022 - Letos mohou mít otevřeno o Velikonočním pondělí i velké obchody (nad 200m²) - až do 31. května platí nouzový stav. Totéž bude platit i pro státní svátek 8. května 2022. Zda budou mít tyto obchody otevřeno, však již záleží jen na samotných majitelích.

Kalendář akcí