Vyhledej
Novinky emailem
Pečovatelská služba Města Dvůr Králové > Služby občanům > Sociální služby

Začátek léta byl pro naše seniory plný zábavy a výletů

Redakce / 10.07.2022, Dvůr Králové nad Labem, pecovatelskasluzba.kralovedvorsko.cz
Volnočasové aktivity se staly nedílnou součástí života obyvatel obou domů s pečovatelskou službou ve Dvoře Králové. Kromě cvičení, tréninkových kavárniček, Gentleman Klubu a individuálních aktivizací jsou oblíbené výlety do blízkého okolí. Na začátku léta se senioři podívali jak do Domova pro seniory Tmavý důl, tak na naši krásnou přehradu Les Království.

FOTOGALERIE - Začátek léta byl pro naše seniory plný zábavy a výletů21 statečných na přehradě


S příchodem krásného, květnového počasí jsme mohli vyrazit na tolik očekávaný výlet na přehradu Les Království.

Ikonickou krásu našeho města si nenechalo ujít 21 statečných seniorů z obou domů s pečovatelskou službou. 3 z nich již oslavili 90 let smiley a výlet si užili se vším, co k němu patří.

Výlet byl jedinečný nejen pohledem na krásu historie, ale i sociálními vazbami. Potkali se zde staří kamarádi ze základní školy, kteří spolu seděli v lavici. Nyní je jim těžko uvěřitelných 93 let. Rodinný výlet si užili sourozenci i partnerské duo.

Často se vzpomínalo, jak dlouho zde senioři nebyli a rekordem byla absence 23 let.

O to více nás těší, že jsme jim mohli tento zážitek zprostředkovat. Závěrem jsme zchladili žízeň pivečkem a plni zážitků jsme jeli domů. Už se těšíme na červencový výlet do Babiččina údolí!

Šipkovaná v Domově důchodců Tmavý důl


Začátkem léta jsme přijali laskavé pozvání z Domova důchodců Tmavý důl v blízkosti Rtyně v Podkrkonoší na akci Šipkovaná.

Ačkoliv počasí nebylo ideální, po šipkách jsme došli až do cíle. Po cestě jsme splnili všechny náročné i méně náročné úkoly a došli k vysněnému cíli, kde nás čekala zasloužená odměna v podobě oběda.

Naší odvážné výpravě zamotalo hlavu nejen pexeso, puzzle nebo kuželky, ale i dobře vychlazené pivečko na konci cesty, kterým jsme mohli spláchnout gulášek podávaný k obědu.

Nádhernou atmosféru podtrhla i živá hudba v krásném prostředí lesa.

Bohužel čas se nám krátil neúprosně, ale přesto jsme stihli, na cestě zpět, navštívit malý skanzen Mravenčí domky, kde jsme si pochutnali na kávě a domácím likéru nebo slivovičce.

Tímto chceme moc poděkovat týmu z Tmavého dolu za prožití krásného dne a budeme se těšit na další akci.

Klára Šrámková
aktivizační pracovnice

Další články Pečovatelská služba Města Dvůr Králové

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 291x
 
Hodnocení článku:
Kontakt


Pečovatelská služba města Dvůr Králové

Elišky Krásnohorské 2962
544 01  Dvůr Králové nad Labem
Tel.: 604 212 697, 499 329 251
E-mail: hauke@psdvurkralove.cz

Odloučená pracoviště:
Sadová 2755, DKnL
Dům Žofie, Bezručova 1006, DKnL
05.12.2022 - Ministerstvo dopravy spouští Portál dopravy, který na jednom místě umožní občanům elektronicky komunikovat s úřady v oblasti dopravy, podávat žádosti o výměnu řidičského průkazu, získat výpis z bodového konta, nahlížet na údaje o vozidlech, řešit elektronické služby v oblasti plavidel, letectví apod.
24.05.2022 - Koupaliště ve Dvoře Králové se otevře široké veřejnosti 2. června, v Jaroměři 4. června a v Trutnově pravděpodobně 10. června 2022. Vstupné zdražila Jaroměř a Dvůr Králové, Trutnov nechal vstupné na loňské úrovni.
12.04.2022 - Letos mohou mít otevřeno o Velikonočním pondělí i velké obchody (nad 200m²) - až do 31. května platí nouzový stav. Totéž bude platit i pro státní svátek 8. května 2022. Zda budou mít tyto obchody otevřeno, však již záleží jen na samotných majitelích.

Kalendář akcí